Для енергії та детоксикації: які вітаміни пити навесні та з яких проду - Anywell
Продовжити покупки
Ваше замовлення

У вашому кошику немає товарів

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Для енергії та детоксикації: які вітаміни пити навесні та з яких продуктів отримувати найбільше поживних речовин

Для енергії та детоксикації: які вітаміни пити навесні та з яких продуктів отримувати найбільше поживних речовин

Оксана Соколова, 
нутриціологиня


Весна — час для нового старту, залиште позаду холодну погоду та похмурі дні й максимально насолоджуйтесь сонячним світлом, щебетанням пташок та квітучою природою. Аби ця ідилія не порушувалася втомою, хворобами чи алергіями, озбройтеся необхідними поживними речовинами — і ви зможете сповна насолодитися однією з найпрекрасніших пір року. Дайте собі шанс почати піклуватися про своє здоров’я. Ваш ідеальний план — це здоровий раціон, фізична активність та достатній сон. А також правильні мікроелементи, які забезпечать вас поживними речовинами, налагодять регенерацію та допоможуть детоксикації організму.  Все про добавки та вітаміни, які варто почати вживати зараз, аби допомогти організму легко вийти із зимового періоду, розповіла нутриціологиня Оксана Соколова.


Найважливіші харчові добавки на весну

Навесні важливо вживати вітаміни, які пробуджують організм від зимової сплячки та дають сили для активного відпочинку. Вони мають також захищати від вірусів, які з’являються в теплу пору року, додавати енергії, допомагати при алергії та покращувати здоров’я шкіри й зору.


Вітамін D

Усі знають, що взимку потрібно приймати добавку вітаміну D, особливо коли ви здебільшого проводите час вдома. Але тепер, коли дні стають довшими і стало більше природного світла, можливо, ви можете ставити собі запитання, чи потрібно вам продовжувати вживати вітамін D? Його варто приймати завжди, крім випадків, коли його рівень у вас дуже високий.

Велика кількість вітаміну D міститься в основному у тваринній їжі: жирних сортах риби (лосось, сом, скумбрія, сардини, тунець), рибній ікрі, яєчному жовтку.

Вітамін С

Вітамін С є потужним джерелом антиоксидантів і відіграє важливу роль у підтримці та роботі імунної системи. Дослідження показали, що імунологічні переваги вітаміну С скорочують тривалість сезонних проблем зі здоров’ям, пов’язаних з авітамінозом, і що вітамін С може сприяти покращенню функції дихання, здоров’я судин, знижує холестерин і потрібен для здоров’я шкіри.

Вітамін С допомагає організму справлятися зі спекою, захищаючи здоров’я шкіри та клітин крові. Вітамін С також є природним антиоксидантом, тому вживання його як харчової добавки може запобігти пошкодженню клітин. Він також збільшує вироблення колагену, який захищає шкіру від сонячних променів. А ще вітамін С є природним антигістамінним засобом і тому особливо важливий для тих, хто страждає на алергії. Вживайте у вигляді аскорбату натрія, але тільки якщо у вас немає аутоімунного процесу.

Найбільше цього вітаміну в овочах та фруктах: сезонна ягода, ківі, цитрусові, капуста, болгарський перець, томати.

Вітамін Е

Крім того, вітамін Е сприяє формуванню червоних кров’яних тілець і допомагає підтримувати рівень вітаміну А та К у нормі. Є докази, що вітамін Е діє як болезаспокійливий засіб і може полегшити запалення суглобів.

Вітамін Е — ще один потужний антиоксидант, який допомагає зменшити пошкодження вільними радикалами та уповільнити процес старіння клітин. Він також робить здоровими вашу шкіру, очі, м’язи, волосся та кістки.

Знайдіть якісну добавку та їжте багато шпинату, насіння соняшнику, мигдалю, гарбуза та авокадо, а також жирної риби та нежирного м’яса.

Вітамін А

Вітамін А може стати ще однією секретною зброєю, яка допоможе вам вийти із зимового спаду. Також відомий як ретинол, вітамін А допомагає зміцнити імунну систему та підтримувати шкіру здоровою.


Є кілька чудових добавок, багатих високоякісним вітаміном А (ретинолом), але ви також можете підвищити його рівень, якщо вживатимете такі продукти, як сир, яйця, жирна риба. Також можна отримати вітамін А, включивши у свій раціон хороші джерела бета-каротину, оскільки організм перетворює його на ретинол. Продукти з високим рівнем бета-каротину включають жовті та червоні овочі, такі як морква, солодка картопля та червоний перець, а також зелені листові овочі та шпинат. Фрукти, багаті бета-каротином, — манго, папая та абрикоси. Але свіжі соки я не рекомендую. Вживайте свіжі овочі та фрукти.


Цинк

Хоча цинк є мікроелементом, а це означає, що вашому тілу потрібні лише невеликі його кількості, він відіграє важливу роль у підтримці правильного функціонування організму.

Цинк допомагає підтримувати імунну систему здоровою, а також сприяє здоровому поділу клітин та формуванню ДНК і білків. Цинк також відіграє чималу роль у підтримці метаболізму, оскільки він допомагає виробляти гормони щитоподібної залози. Отже цинк — це ще один чудовий підсилювач імунітету, який нам усім потрібен після важкої зими, але, що важливо, він також є антиоксидантом і протизапальним засобом. А ще він супер для підвищення тестостерону й допомагає знижувати рівень інсуліну.

Цинку багато в устрицях, а також у червоному м’ясі та птиці, бобах, мигдалі, кеш’ю, цілісних злаках.

Вітамін В

Важливо вживати вітамінні добавки групи В навесні, оскільки ці вітаміни легко втрачаються через посилене потовиділення в теплу погоду. Вітаміни групи В необхідні для профілактики захворювань, підтримки рівня енергії та боротьби зі стресом: ця група вітамінів охоплює широкий спектр функцій організму. Якщо ви відчуваєте, що енергія в мінусі, або у вас багато фізичної активності, то перше, що треба додати в раціон, це саме вітаміни групи В. Також для сяючої шкіри й міцного волосся без цих вітамінів ніяк.


Вітамін B1 (тіамін), B2 (рибофлавін) і B3 (ніацин) підтримують здоров’я нервової системи, виділяють енергію з їжі, підтримують здоров’я шкіри й зору. Ці вітаміни мають вирішальне значення навесні, оскільки вони захищають тіло від сонячних променів, одночасно забезпечуючи енергією, необхідною для фізичної активності.

Вітаміни B6 і B12 також необхідні під час весняних заходів на свіжому повітрі, оскільки вони сприяють виробленню еритроцитів і забезпечують належне функціонування мозку та нервової системи.

Цих вітамінів багато в яйцях, червоному та білому м’ясі, рибі (тунець, скумбрія, лосось), морепродуктах (устриці, молюски), темно-зелених овочах (шпинат, капуста), буряку, авокадо, зернових, бобових (квасоля, боби, нут), горіхах, насінні, бананах, цитрусових.


Омега-3

Омега-3 жирні кислоти належать до «хороших» жирів і підтримують важливі функції організму. Наприклад, вони роблять значний внесок у підтримку нормальної роботи серця, знижують холестерин, потрібні для гарної роботи мозку, красивої шкіри, волосся, гострого зору, а також гормональної системи.

Омега-3 жирні кислоти EPA і DHA належать до незамінних жирних кислот і не можуть вироблятися організмом самостійно. EPA та DHA містяться в основному в жирній холодноводній рибі, такій як оселедець, скумбрія, сардини та іншій.

Куркумін

Куркумін — обов’язковий елемент у списку найкращих активних інгредієнтів для весни. Він використовується в традиційній аюрведичній медицині протягом багатьох тисяч років і має широкий спектр застосувань для здоров’я. Особливий інтерес представляє дослідження, яке показало, що куркумін підтримує імунну систему та забезпечує сильний сезонний захист.


Дослідження також показали, що куркумін відіграє важливу роль у підтримці здоров’я органів дихання і носа в людей, які мають сезонні проблеми зі здоров’ям, та зміцнює імунну систему. Це також ефективний захист від паразитів, вірусів та онкозахворювань.

Вживайте добавку куркуміну та додавайте порошок куркуми в будь-які страви: він додає яскравого кольору та пікантну нотку першим, другим стравам і навіть десертам.

Отже… Аби зміцнити імунну систему та допомогти організму перебудуватися, слід звернути увагу на достатнє споживання важливих поживних речовин і вітамінів. Здорове та збалансоване харчування може дати організму деяку кількість цих речовин, але в період після холодних зимових днів імунна система потребує особливої енергійної підтримки. Її можна забезпечити лише за допомогою високоякісних харчових добавок, заповнюючи прогалини в раціоні та запобігаючи дефіциту корисних речовин й іншим проблемам зі здоров’ям, радіючи весні сповна.


Сообщение Для енергії та детоксикації: які вітаміни пити навесні та з яких продуктів отримувати найбільше поживних речовин появились сначала на Anywell.


Read the original article