БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Відверто про: пітливість від стресу — чому це відбувається та як це зупинити

Відверто про: пітливість від стресу — чому це відбувається та як це зупинити

Згадайте, як ви пахнете після інтенсивного тренування і за кілька хвилин до відповідальної публічної презентації. У першому випадку, коли ви спітніли, ви, швидше за все, не відчуваєте різкого запаху — можливо, він трохи неприємний, але напевне не надто відчутний. У другому випадку запах буде дуже відчутним. Чому ж так?  

Річ у тім, що «стресовий піт» таки існує, і ми розповімо вам, чому він виникає і що ви можете з цим зробити.


Що таке стресовий піт і чому він з’являється?

У людини є два типи потових залоз, і кожна з них виділяє свій тип поту. Екринні залози

Передусім, у нас є вивідні залози — це основні потові залози, які покривають майже всю шкіру на тілі, але найбільше зосереджені на долонях і стопах.

Секреція ваших екринних залоз насамперед пов’язана з тепловими сигналами. Тому коли ви пітнієте під час тренування або в спекотний літній день, це працюють ваші екринні залози. 

Також вони можуть активуватися, коли ви перебуваєте у стресовому стані, але, наприклад, коли під час сильного хвилювання ваші долоні починають пітніти — це не вважається «стресовим потом». 

Апокринні залози

Також у вас є апокринні залози — залози запаху тіла (вони ж і викликають стресовий піт), які розташовані в пахвах, на грудях, на обличчі, на шкірі голови та в паху, і вони відкриваються у волосяних фолікулах, а не безпосередньо на шкірі. До статевого дозрівання вони не виділяють запаху, але коли воно починається, залози виділяють більш густу, маслянисту речовину.

Апокринні залози — це наша версія запахових залоз. Шкірні бактерії ферментативно розщеплюють секрет, створюючи запах тіла, особливо в пахвових западинах, і чим сильніший страх, тим сильніше виділяється піт, а це означає, що між інтенсивністю страху та інтенсивністю потовиділення є зв’язок.


Чому піт пахне по-різному?  

Отже, стрес від потовиділення здебільшого походить від ваших апокринних залоз, але чому саме ці залози виробляють запах? Ну, це все еволюція: адреналін стимулює апокринні залози виділяти складний і густий секрет, який потім просочується через ваші пахви хімічною сигнальною інформацією, яку важко замаскувати. Це означає, що інші люди можуть відчути ваш страх або стресовий піт, і це сигналізує їм про те, що попереду може бути загроза. 

Насправді дослідження показують, що інші люди можуть самі відчути страх після того, як відчують запах вашого стресового поту — таким чином, ви посилаєте сигнали, щоб захистити інших людей навколо вас від небезпеки. Очевидно, що тремтіння перед публічними виступами насправді не становлять загрози для інших людей, але наші тіла, по суті, спілкуються одне з одним у прозорий (хоч і не дуже приємно пахучий) спосіб.  


Що з цим робити?

Еволюційне призначення стресового поту звучить красиво, але якщо ви не тікаєте від шаблезубого тигра, вам, напевно, варто знайти способи зменшити запах.


1. Знайдіть справжні причини виникнення неприємного запаху

Варто зауважити, що не сам піт викликає неприємний запах. Запах тіла з’являється, коли шкірні бактерії розщеплюють апокринові виділення. У ваших потових залозах різкий запах виділяють бактерії, кількість яких збільшується, коли рівень рН шкіри підвищується від нормального показника близько 5,5. Зі збільшенням рН посилюється неприємний запах тіла. 

Чому ця інформація важлива? Коли ви зрозумієте справжні причини появи неприємного запаху, ви будете краще підготовлені до того, щоб зупинити його, замість того, щоб використовувати дезодоранти, які руйнують ваш рівень рН.  


2. Виберіть м’який, але ефективний дезодорант

Ваш вибір може залежати від вашої особистої чутливості та вподобань щодо ароматів, але рекомендуємо підтримувати нормальний кислотний рівень рН шкіри в зоні пахв. 

Наприклад, рослинні екстракти, такі як екстракт шкірки гарцинії мангостану та екстракт кори магнолії, також мають сильні антимікробні та антиоксидантні властивості, які можуть бути корисними для збалансування мікробіому на користь корисних бактерій.


3. Зменште стрес, наскільки це можливо

Звісно, це легше сказати, ніж зробити, але кожен може знайти поради та лайфхаки, як зменшити миттєву паніку перед значною подією, які підійдуть саме вам. 


Підсумуємо

Піт від стресу дуже відрізняється від поту, що виділяється під час спеки або фізичної активності. Тож замість того, щоб руйнувати рН-рівень шкіри агресивними дезодорантами та антиперспірантами, важливо ставитися до ділянок шкіри, які виділяють неприємний запах поту, з максимальною обережністю — тоді стресовий піт може стати набагато менш помітним.

Сообщение Відверто про: пітливість від стресу — чому це відбувається та як це зупинити появились сначала на Anywell.


Read the original article