БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Як залишатися в курсі та не бути перевантаженим стресовими новинами

Як залишатися в курсі та не бути перевантаженим стресовими новинами


Стрес є частиною повсякденного життя, але світові події останніх років посприяли погіршенню ментального здоровʼя людей на всій планеті. Й одним із факторів, який впливає на те, чому стрес бере верх над нами, а не навпаки, є постійний перегляд новин. Тому виникає питання, як залишатися в курсі всього, що відбувається, та не бути перевантаженими стресовими новинами?


Зв’язок між стресом та новинами

Прагнення бути в курсі поточних подій може здатися правильним кроком. Але через те, що у світі зараз так багато невизначеності, безперервний перегляд чи читання новин може посилити наш стрес та тривогу.

За даними Американської асоціації боротьби з тривогою і депресією, перегляд новин або соціальних мереж може здатися втішним на короткий момент, але цей ефект недовговічний.


«Через майже постійний доступ до новин 24 години на добу 7 днів на тиждень може бути складно стримувати наше споживання інформації, особливо коли відбуваються критичні, важливі, великі світові події, які висвітлюються у ЗМІ», — сказала доктор Аманда Спрей, клінічний доцент кафедри психіатрії та директор Військового сімейного центру Стівена А. Коена у NYU Langone Health.

Наприклад, за її словами, якщо хтось неодноразово розповідає про звірства війни через засоби масової інформації, це може спровокувати наявні діагнози психічного здоров’я, такі як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).


Ознаки стресу

Симптоми стресу розрізняються, але ознаки включають хронічну втому та порушення сну, а також зміни лібідо, прищі, головні болі, хронічний біль та часті нездужання.

Якщо ви відчуваєте будь-які з цих симптомів, це може бути ознакою того, що ви відчуваєте стрес. Ви також можете відчувати проблеми з травленням, зміни апетиту, пітливість або прискорене серцебиття.


Як впоратися зі стресом прямо зараз

Незважаючи на стресові події, турбота про себе має бути у пріоритеті, вважають фахівці. Найважливіше, що ви можете зробити, це пам’ятати, що ви можете контролювати. Турбота про себе може стати першим кроком до покращення загального самопочуття.

Один із способів зробити це — відключити джерело стресу, тобто відключити новини.

«Вкрай важливо займатися самосвідомістю і перевіряти себе, скільки новин ви зараз споживаєте, наскільки вони повторюються в порівнянні з поданням нової інформації і як це впливає на ваше психічне здоров’я», — сказав Спрей. клінічний доцент кафедри психіатрії та директор Військового сімейного центру Стівена А. Коена у NYU Langone Health.

Запитайте себе, який у вас настрій у різні моменти дня, і подивіться, чи займаєтеся ви тими речами, які приносять вам радість.

“Корисна стратегія для покращення почуття безнадійності — дозволити собі проживати ці почуття, пов’язати їх зі своїми цінностями і перейти до дій, орієнтованих на цінності”, — сказав Спрей.

Пошук заняття, яке змушує вас відчувати, що ви щось робите, може допомогти вам почуватися менш безпорадними. Наприклад, деякі люди вважають, що робота волонтером в організації, яка допомагає біженцям, або в групі захисту інтересів, може допомогти їм впоратися з почуттям безнадійності у зв’язку з війною.


“Важливо говорити про емоції, які ви відчуваєте, з іншими”, — додала вона. «Занадто часто ми сидимо на самоті з дискомфортом, бо боїмося обтяжувати інших. Однак у цих випадках цілком імовірно, що ми проживаємо одне й те саме, тому будемо раді можливості поділитися цим з кимось».

Сообщение Як залишатися в курсі та не бути перевантаженим стресовими новинами появились сначала на Anywell.


Read the original article