БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Техніки самодопомоги, які має знати кожен

Техніки самодопомоги, які має знати кожен

Самодопомога є важливим аспектом у житті кожної людини, адже вона не лише забезпечує психологічний добробут, а й підвищує якість життя. Якщо говорити простими словами, то самодопомога — це турбота про себе, яка включає якісний сон, фізичні вправи, майндфулнес, медитації, хобі, духовність тощо. 

У кожного с власні способи піклування про себе, завдяки яким вдається боротися зі звичайними життєвими стресами, досягати поставлених цілей та планів та загалом мати щасливе життя. 


Українці вже впродовж довгого часу живуть у стані постійного стресу та небезпеки, тому й звичні раніше техніки, які допомагали їм долати складні ситуації в мирному житті, зараз не працюють. Тож ділимося техніками самодопомоги, які має знати кожен, щоб вміти надавати собі потрібну психологічну допомогу. 


Найперше варто памʼятати чотири основні складові, за допомогою яких ми можемо впливати на свій стан та на оточуючих: фізична активність, дихання, голос та тілесний контакт.


Біг, йога, руханка — будь-яка, навіть невеличка, активність здатна заспокоїти думки.


Дихання по квадрату — дієва практика, яка допомагає вирівняти дихання і відволікти мозок від стресу. Вдихаємо, рахуючи до чотирьох, потім затримуємо дихання, рахуючи до чотирьох, потім видихаємо, так само рахуючи до чотирьох, і знову затримуємо дихання, рахуючи до чотирьох. І так повторюємо кілька разів.


Ви можете покричати, аби випустити емоції назовні, або спробуйте управляти своїм голосом: від тихого до голосного звуку та від високих нот до низьких — усе це відволікає мозок і ви переключаєтеся зі стану стресу у більш зосереджений стан. 


Фізичний контакт у вигляді обіймів може викликати відчуття комфорту, безпеки, оскільки під час них виробляється гормон окситоцин, який сприяє зниженню рівня стресу. 


І на додаток ділимося простою і ефективною вправою для миттєвого зняття стресу. 

  1. Сядьте на стілець або на підлогу у комфортне положення. Розслабте плечі й спину.
  2. Злегка закрийте очі й зосередьтеся на своєму диханні. 
  3. Покладіть долоні на коліна.
  4. Легенько і по черзі починайте постукувати пальцями рук по тілу. 
  5. Під час цього дихайте глибоко і щоразу постукуйте пальцями все повільніше, заспокоюючись.
  6. Затримайте дихання на секунду, а потім повільно видихайте, уявляючи, як ваші проблеми і стрес розсіюються з вашим видихом.

Повторюйте 5–10 разів або доти, поки відчуєте пом’якшення стресу і більшу розслабленість.


Пам’ятайте, що самодопомога постійно розвивається і адаптується до наших потреб і життєвих обставин. Це індивідуальний шлях, на якому ми шукаємо і знаходимо те, що допомагає саме нам і працює саме для нас.

Сообщение Техніки самодопомоги, які має знати кожен появились сначала на Anywell.


Read the original article