БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
«Українологія»: стартував проєкт для підлітків у соцмережах про розвінчування міфів російської пропаганди

«Українологія»: стартував проєкт для підлітків у соцмережах про розвінчування міфів російської пропаганди

Проєкт спрямований на молодь 13–18 років. Його мета — виховати спільноту обізнаних про Україну підлітків, що здатні критично мислити.

Конституція Пилипа Орлика насправді ніяка не конституція? І чи правда, що WhatsApp створив українець? Відповіді на ці запитання можна дізнатися завдяки «Українології». Це молодіжний проєкт, покликаний розвінчувати міфи російської пропаганди, які вона творила століттями, надавши підліткам базу перевірених фактів про Україну. 


«Наша цільова аудиторія — молодь 13–18 років. Це один із найбільш довірливих періодів життя, коли будь-яку інформацію, яку отримуєш в інтернеті, ти сприймаєш за чисту монету,розповідає керівниця проєкту Дар’я Карпенко. — Мета «Українології» — працювати на випередження, даючи молодим людям знання, що не все те, що потрапило в їхній інфопростір, правда, що це може бути російська пропаганда. Таким чином ми хочемо навчити їх критично мислити й, звичайно, прагнемо наситити підлітків якомога більшою кількістю інформації про нашу країну. Це дуже важливо, адже це — наша зброя в боротьбі з ворогом».


Проєкт стартував в Instagram та TikTok, дуже популярних соціальних мережах серед молоді. Цей вибір не випадковий. Підлітки сьогодні дуже швидко перемикають свою увагу, тому щоб їх зацікавити, потрібно обирати короткі формати подання інформації — такі як reels чи карусель із яскравими зображеннями. Соцмережі сьогодні — не лише місце для розваг і відпочинку, але й для серйозних тем. Але ці серйозні теми варто подавати цікавіше, ніж у підручниках, додає керівниця «Українології».

Проєкт «Українологія» реалізовує громадська організація UMIND, спеціалізація якої — профорієнтація молоді, культура безпеки та культурна й громадянська освіта.


«Роками ми споживали зросійщений контент на абсолютно різних майданчиках,каже голова ГО UMIND Олена Левандовська. — Усе українське свідомо витіснялося або ж подавалося як меншовартісне, смішне, недоречне. Сьогодні ми переживаємо дуже важкий, кривавий період, але я вірю, що він приведе нас до певного періоду розквіту нашої держави. Важливо його не проґавити. Тож як організація ми ставимо перед собою мету створювати проєкти про Україну і для українців, а особливо для молоді, яка будуватиме нашу нову державу».Проєкт реалізується ГО UMIND у рамках програми «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР «Єднання» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Сообщение «Українологія»: стартував проєкт для підлітків у соцмережах про розвінчування міфів російської пропаганди появились сначала на Anywell.


Read the original article