БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Як правильно обирати школу та садочок: поради від профорієнтолога

Як правильно обирати школу та садочок: поради від профорієнтолога

У всіх батьків рано чи пізно постає питання, до якого закладу віддати дитину. І тут варто бути дуже обережними, адже навчальний заклад — садочок і потім школа — відіграють важливу роль у житті дитини і впливають на її формування як особистості. Тож до Дня захисту дітей ми вирішили дізнатися, як же правильно обирати навчальні заклади, щоб і дитина була щаслива, і батьки задоволеними. Допоможе нам у цьому психолог, профорієнтолог, працівник сфери освіти Альона Оленич, яка має досвід роботи як у приватних, так і в державних закладах. 

Альона Оленич,
психолог, профорієнтолог, працівник сфери освіти

«У мене двоє дітей і якраз нещодавно разом із сином вибирали садочок для нього🙂 Тож маю дієві поради для батьків, які також у пошуку».

Чи потрібно готуватися батькам і як саме до вибору перших навчальних закладів?

Так, я вважаю, що потрібно, і для початку треба оформити «замовлення». Я виділяю два основні моменти:

1. Що важливого дитина має отримати від школи? 
Соціальні, інтелектуальні та вольові компетенції, такі як комунікабельність, вміння працювати в команді, креативність, врівноваженість, так звані м’які навички? Чи важливо засвоїти жорсткі навички — знання, які можна виміряти? Як щодо критичного мислення та емоційного інтелекту? А може, все й одразу?🙂

2. «Червоні лінії», через які ви не хотіли би переступати. Наприклад, я (не) готовий, щоб на мою дитину кричали. А може, іноді? Або я (не) готовий, щоб у моєї дитини зовсім не було часу на самого себе. Або я (не) готовий, щоб мою дитину завжди порівнювали з іншими. Або я (не) готовий, щоб моїй дитині говорили, у що вдягатися тощо.

У кожного кількість і якість цих пунктів буде різна. Таким чином ми формуємо точки, в яких можливий компроміс, а в яких він зовсім неможливий. Це рамки пошуку.


На що звертати увагу при виборі майбутнього закладу навчання? 

– Місія, візія, цінності школи/садочка (чи розділяє їх ваша сім‘я).

– Педагогічний колектив (шукайте справжніх професіоналів своєї справи, сучасних, компетентних, гнучких).

– Місце розташування і територія (безпека, відстань від дому). 

– Харчування (чи забезпечене здорове збалансоване харчування).

– Кількість учнів у класі/групі.

– Наявність гуртків/секцій.


Які ключові моменти варто проговорювати із представниками закладів?

Якщо дитина має особливості харчування, пересування чи якісь інші особливості — варто проговорити, як будуть організовані ці моменти. Питання безпеки наразі вельми актуальне. Якщо після знайомства із закладом у вас залишились питання з вашого «замовлення», то варто і їх проговорити.


Які основні відмінності між приватними і державними закладами? 

У школах, наприклад, навчальну програму державного стандарту учні отримають у цілому однакову. Але приватні школа/садочок мають більше можливостей варіювати те, що відбувається всередині навчального процесу, модифікувати предметні години, використовувати нестандартні, авторські методики. На мою думку, приватний освітній заклад — це більше про soft skills, індивідуальну освітню траєкторію кожного учня, гарну матеріально-технічну базу та різноманітні гуртки в одному місці, а державний — більше про hard skills, територіальну зручність та безоплатну освіту.


Які головні відмінності у виборі для дитини садочка, а потім школи? 

На мою думку, відмінностей немає, але є дещо, що об’єднує, — впевнитися, що дитина буде йти туди щодня із задоволенням!


Які можуть бути альтернативи для садочків та класичних шкіл, окрім домашнього навчання? 

Приватні, альтернативні заклади освіти, які працюють за авторськими програмами, світовими методиками, відомими системами (Монтессорі, вальдорфська тощо). Крім того, для дітей дошкільного віку існує чимало занять та гуртків. 


Чи потрібно радитися з дитиною щодо майбутнього закладу? (Якщо вже, наприклад, є фінальні варіанти, з яких обираєте.) 

Вибір навчального закладу для дитини — це вибір сім‘ї, а не батьків. Тому так, дитина обирає також.


Поради для легшого і якісного вибору закладу.

Не погоджуйтесь на те, що якщо за вашими критеріями немає школи/садочка поруч із домом, то таких не існує. Класні школи і садочки є!  Так само як і класні вчителі, які постійно навчаються і гнучкі до змін. Тут вашій дитині як ніколи потрібна ваша підтримка та допомога, можливо, зараз це найважливіше, що ви можете зробити для неї. 

Шукайте, і ви обов‘язково знайдете!

Сообщение Як правильно обирати школу та садочок: поради від профорієнтолога появились сначала на Anywell.


Read the original article