БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
3 правила, які допоможуть розвинути емпатію

3 правила, які допоможуть розвинути емпатію

Після року, здавалося б, безперервних криз багато хто з нас поставав перед різними труднощами, і перше, чого ми чекали в періоди занепаду — розради і підтримки.


Проблема в тому, що не всі люди настільки добре підготовлені, щоб бути такою опорою. Ми з головою занурюємося в проблеми наших друзів, висловлюючи думки і ділячись власним досвідом. Ми ніби забуваємо про те, з чим до нас прийшли, і опиняємося в центрі подій зі своїми думками і порадами. Іноді людині потрібно просто, щоб її вислухали.


Отже, як правильно реагувати, коли до вас звертаються з проблемою? На думку експертів, тут важливо бути емпатичним.


Що таке емпатія?

Часто терміни «співчуття» і «емпатія» плутають. Розберімося, у чому різниця. «Співчуття — це коли ви відчуваєте жалість до когось, а емпатія — це переживання чужих емоцій, їх болі та печалі, а також емоційна реакція на це відчуття. По суті, ви ставите себе на місце співрозмовника», — пояснює психолог Беккі Спелман.

Нейробіологи нещодавно знайшли так звану «ділянку емпатії» в мозку, яка належить до нашого бажання піклуватися про інших людей. Вона формується протягом перших років життя і продовжує розвиватися під час дорослішання, однак, якщо вона пошкоджується в результаті травми або сильного стресу, людина може втратити здатність розуміти, через що проходять інші.


«Щоб бути емпатом, вам спочатку потрібно бути в гармонії зі своїми емоціями, — пояснює доктор Спелман. — Якщо ви схильні блокувати або пригнічувати свої емоції, особливо неприємні, ви навряд чи зможете відчувати інших людей. Терапія може допомогти вам подолати болючі спогади і розблокувати пригнічені емоції».


1. Говоріть правильні фрази

Хоча співпереживання — це навичка, яку необхідно розвивати, є певні фрази, які можуть допомогти стати більш чуйним до співрозмовника. Наприклад, ви можете ставити відкриті питання, щоб підштовхнути людину досліджувати свої почуття, при цьому створюючи безпечний простір, щоб вона могла виговоритися і не боятися бути засудженою. У свою чергу, вам не варто перебивати і давати свої поради. Висловлюйте зацікавленість тим, про що говорить людина, і подяку за те, що вона вирішила поділитися цим із вами.


Фрази, які потрібно говорити:

  • «Мені дуже шкода, що з тобою це сталося»
  • «Я бачу, що тобі важко»
  • «Розкажи мені, що ти при цьому відчував»
  • «Яким був цей досвід для тебе?»
  • «Як ти ставишся до цього зараз?»

Фрази, яких потрібно уникати:

  • «Це ще не кінець світу»
  • «У мене була історія і гірше»
  • «Ну, принаймні…»

2. Підбадьорюйте

Практично всі ми прагнемо допомогти ближньому, але не завжди знаємо, як зробити це правильно. Іноді ми ненароком можемо принизити значення проблеми, через що людина може відчувати себе самотньою. Замість цього намагайтеся підбадьорити її і вказати на сильні сторони, наприклад, «Ти дуже сильний і зможеш все подолати», і дайте їй знати, що ви поруч і зможете надати допомогу, коли це знадобиться.


3. Бережіть свою енергію

Співпереживання може допомогти людині, яка знаходиться в складній життєвій ситуації, але воно здатне виснажувати емпата. Якщо у вас добре розвинена емпатія, ви можете занадто гостро відчувати біль інших людей. Важливо вміти і захищатися від чужих проблем.

«Емпати можуть навіть вловлювати негативні емоції від незнайомих людей, якщо вони не вміють захищати себе. Таким людям необхідно побути на самоті, далеко від емоцій, що йдуть від інших, щоб відновити енергію», — попереджає Спелман.


Читайте також: Є питання: у чому різниця між співзалежністю та емпатією?

Сообщение 3 правила, які допоможуть розвинути емпатію появились сначала на Anywell.


Read the original article