БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
БФ «Dnipro Animals»: чи вдається притулку з понад 300 тваринами триматися на плаву? Спойлер: робити це дуже важко

БФ «Dnipro Animals»: чи вдається притулку з понад 300 тваринами триматися на плаву? Спойлер: робити це дуже важко

Пів року тому, під час зимових свят, ми влаштували Сікрет Санту: наші гості писали бажання, складали їх у скриньку, а згодом Марія Кауфман, власниця Anywell, витягла три листи і пообіцяла ці бажання виконати. Одним із бажань стала благодійна допомога притулку для тварин. Олександра Бітаєва, авторка листа, показала нам пост, і ми вирішили — це воно!


Ми створили можливість покупки благодійної квіточки Anywell: кожна квітка = 50 грн на потреби фонду. Про це детальніше в кінці матеріалу, а зараз хочемо познайомити вас із Dnipro Animals.


Інеса Капінус

Притулок Dnipro Animals був заснований Інесою Капінус у 2018 році й зараз там перебуває близько 300 тварин. Здебільшого притулок опікується котами та дикими тваринами. Собаки є, але їх мало: Dnipro Animals має спільний двір із сусідами, яким заважають собаки. Восени їх навіть намагалися отруїти, тож довелося ставити камери, а також шукати додаткові можливі варіанти для перетримки.


До притулку потрапляють дуже різні тварини: хворі, травмовані, викинуті, малеча на вигодовування. 


Dnipro Animals також займається реабілітацією диких тварин (білки, лиси, їжаки, єнотоподібні собаки, тхори). У планах Інеси — будівництво реабілітаційного центру саме для диких тварин. Уже є територія і розпочалося повільне, але все ж таки, будівництво вольєрів.

Інеса каже, що ніколи не вела точного підрахунку вилікуваних та прилаштованих тварин. Орієнтовно 100–120 підопічних притулку щорічно отримують нову родину.


У середньому і дуже приблизно, утримання тварин щомісяця коштує 360–400 тис. грн. Сюди входять харчування, лікувальні корми, обробки, вакцини, медичні препарати та розхідні, оренди, комунальні, заробітна плата робітникам, побутова хімія, транспортні витрати, вивіз сміття, відкачка септику, реклама, амуніція, дряпки, переноски, клітки. Ця сума не включає в себе оплату клінік та будівництво нових зон. 


Що стосується лікування — тут складніше.


Якщо тварина стара та з хронічним захворюванням, вона залишається в притулку. До прикладу, якщо хворі нирки — потрібна постійна дієта, крапельниці, моніторинг стану тварини. Це важко, тому за такими тваринами не буває черги. В Dnipro Animals це називають хоспісом і, на жаль, щомісяця таких тварин стає все більше і бюджет на їх утримання зростає.

Усипляють тварину лише в найгіршому варіанті — коли її життя перетворюється на суцільний біль та страждання. Якщо ж тварину ще можна пролікувати, подарувати додаткові місяці, ба навіть роки життя — Інеса та її команда це роблять.


Загалом, буває так, що в якісь місяці майже немає саме хворих тварин, тому витрат на це теж немає. Однак це неможливо спрогнозувати: вже через годину можуть привезти в притулок дуже хвору тварину або покалічену. Притулок передає таких тварин у клініки й далі все залежить від травм/хвороби — декілька днів, тиждень, місяць тварина може провести в лікарні.

Також притулок займається лікуванням котів від ФІП (вірусний перитоніт котів). Для цього використовується препарат GS (у нього багато торгових назв, останні місяці притулок закуповував «Лакі 15»). Це дуже ефективні ліки, але й дуже дорогі: один флакон коштує близько 70 доларів, його вистачає на 3–4 дні, а тривалість лікування — 84 дні.

Інколи тварини заражають одне одного, і тоді в притулку виникає справжня епідемія якогось вірусу, бліх, глистів та ін. Деяких тварин Dnipro Animals лікує амбулаторно в притулку, деяких — у клініках. Як і люди, всі тварини по-різному хворіють, з різними наслідками — це все теж впливає на бюджет, який, як ви зрозуміли, спрогнозувати дуже складно за таких обставин.


Останні місяці в притулку доволі спокійно щодо хвороб та травм, тож в середньому Dnipro Animals витрачає 40–50 тис. грн на місяць на ліки та клініки.


Тетяна,
рятівниця з притулку Dnipro Animals

Повномасштабна війна, постійні збори на ЗСУ, допомогу тимчасово переселеним особам, дітям, які залишилися сиротами, — все це безперечно дуже важливо! Ми розуміємо, чому притулки та фонди, як-от Dnipro Animals, відчувають скруту і недостатньо фінансуються, а донати людей спрямовуються в інші сфери.


Однак дуже просимо вас підтримати маленьких та великих хвостиків — просто купуйте квіточку Anywell онлайн або офлайн, а всі зібрані кошти з продажу ми перенаправимо у фонд!

Сообщение БФ «Dnipro Animals»: чи вдається притулку з понад 300 тваринами триматися на плаву? Спойлер: робити це дуже важко появились сначала на Anywell.


Read the original article