БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Не бійтеся плакати при дітях! Чому це корисно — пояснює психологиня

Не бійтеся плакати при дітях! Чому це корисно — пояснює психологиня

Українки надзвичайно сильні жінки, вони навіть вважають, що не мають права плакати. Особливо при дітях. Чому це не так, і як діти сприймають сльози мам, розповідає психологиня та методистка проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша» Ірина Басіста.

Сльози виконують важливу функцію в розвантаженні психіки та знятті тілесного напруження. Завжди, коли поплачеш, стає легше. Тому плакати реально корисно.

«Працюючи з дітьми і жінками, я часто зустрічаюся з тим, що багато жінок заходять у драйвер «будь сильною» і позбавляють себе сліз,розповідає психологиня «Фонду Маша» Ірина Басіста. — Особливо часто чую, що «в мене діти, мені не можна». Так от, дівчата, можна! Природа не дала нам нічого зайвого, і якщо сльози є — вони нам потрібні. Плачте тоді, коли хочеться, тому що цього потребує ваша психіка».

Ірина Басіста

А тепер поговоримо про те, що відбувається з дітьми, коли ви плачете поряд із ними.


1. Вони лякаються

Так, це правда. Але не тому, що ви плачете, а тому, що вони не розуміють чому. І якщо ви поясните, що сльози необхідні, щоб мамі стало легше, то рівень тривоги дитини знизиться.


2. Вони можуть плакати поряд

І це нормально. Діти прив’язані до батьків емоційно, і якщо ви стримуєтесь, але напружені — дитина переживає те ж саме. І в результаті дитяче напруження переростає в істерики, погіршення поведінки, зайву активність чи пасивність тощо. Тож якщо дитина плакатиме разом із вами, то вона теж отримає дозвіл на реагування й розслабиться природним шляхом. І головне, що ви зможете бути поряд і підтримувати її і себе.


3. Вони вчаться виражати емоції і справлятися з ними

На вашому прикладі син або донька вчаться самостабілізації, а також бути в контакті з іншими, коли складно. Чи хотіли б ви, щоб ваша дитина плакала по ночах на кухні наодинці із собою? Думаю, ні. Ви б напевне хотіли, щоб вона вміла і бажала розділити біль і сум з вами чи близькою людиною.

«Тому я закликаю виражати емоції смутку, печалі та горя по-різному. І в присутності дитини, і наодинці, і поруч з іншими близькими людьми,говорить Ірина Басіста. Це корисно для вашого самопочуття, стосунків з близькими й дітьми, для майбутнього життя і загального ментального здоров’я та сімейної атмосфери».

Головне — пояснюйте дитині причину ваших сліз! Говоріть, що ви впораєтеся, просто зараз ці сльози необхідні. І що взагалі плакати — це нормально.


Про проєкт:

Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена фахівцями з психології та посттравматичних розладів для жінок і дітей, які постраждали від війни. Це 3-тижневий офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи. Потім жінки можуть продовжити роботу з психологом в онлайн-форматі, у проєкті «Незламна мама. Жити далі». Допомогти українкам відродитися, щоб відродити країну, можна тут: https://send.monobank.ua/jar/94A1kPV2sP

Сообщение Не бійтеся плакати при дітях! Чому це корисно — пояснює психологиня появились сначала на Anywell.


Read the original article