БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН

Пляшки зі скла впливають на навколишнє середовище сильніше, ніж із пластику

Британські вчені склали рейтинг місткостей для напоїв, щоб з’ясувати, який варіант більш екологічний, а який — менш.

Дослідники порівняли п’ять різних типів місткостей для напоїв за низкою критеріїв, наприклад, як кожен із них впливає на зміни клімату та забруднення навколишнього середовища, які ресурси використовуються під час виготовлення пляшки з того чи іншого матеріалу та багато іншого. Результат виявився неочевидним — на останньому місці за екологічністю скло. І ось чому.

Виробництво скла охоплює видобуток сировини, такої як кварцовий пісок і доломіт. Пил, що утворюється при їх обробці та потрапляє в легені, призводить до хвороби цього органу — силікозу. Для плавлення кварцового піску та доломіту також необхідні високі температури — процес, в якому у великих кількостях використовується викопне паливо. Плюс у процесі виробництва скло виділяє вуглекислий газ.

І це ще не все. Скляна пляшка об’ємом 1 літр може важити до 800 г, у той час як аналог із пластику — всього 40 г. Ця додаткова вага означає, що транспортні засоби, що перевозять скляні пляшки, споживають більше викопного палива для доставлення тої ж кількості рідини. Вчені зробили висновок, що скляні пляшки на 95% більше сприяють глобальному потеплінню, ніж алюмінієві.

І повернемося до рейтингу (від гіршого до кращого): четверте місце займають пляшки з переробленого скла, третє — з пластику, друге — з алюмінію, перше — з переробленого алюмінію.

Читайте також: 20 фактів про пластик і океан, які змусять вас замислитися

Сообщение Пляшки зі скла впливають на навколишнє середовище сильніше, ніж із пластику появились сначала на Anywell.


Read the original article