БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Психологічні ретрити для волонтерок та госпітальєрок: «Фонд Маша» відкрив новий напрям роботи «Незламної мами»

Психологічні ретрити для волонтерок та госпітальєрок: «Фонд Маша» відкрив новий напрям роботи «Незламної мами»

Перша волонтерська зміна вже відбулася в Карпатах. Її учасниці зізнаються: навіть не думали, що настільки втомилися і так потребують психологічної допомоги

Уже більше року проєкт «Незламна мама» від «Фонду Маша» повертає українок до життя. За цей час фонд розширив напрями роботи. Спочатку допомагали переважно жінкам та їхнім дітям, які постраждали від війни: втратили рідних, житло тощо. Потім почали займатися психоемоційною стабілізацією українок, яких було звільнено з російського полону. Після — жінок та дітей, які вижили після воєнних злочинів, зокрема сексуальних. «Незламну маму» не зупинити, тому фонд почав працювати ще й з волонтерками та госпітальєрками. Дівчатами, які під час війни роблять усе можливе заради нашої перемоги.

«Щодня ці дівчата рятують поранених, допомагають військовим та вимушеним переселенцям, відкривають збори та закривають запити. Вони настільки заглибилися в допомогу іншим, що забули про допомогу собі,говорить директорка «Фонду Маша» Тетяна Мураткіна. — Ми вже давно виношували ідею психологічних ретритів для волонтерок і госпітальєрок. І нарешті її реалізували. Два тижні роботи з психологами дають цим жінкам можливість згадати про себе, відновити ресурси, відпочити й сказати собі «дякую» за щоденну виснажливу та складну роботу».

Українські волонтерки та госпітальєрки — дуже зайняті люди. Викроїти час на себе їм важче, ніж придбати новий оптичний приціл. Тому спеціально для них психологи «Фонду Маша» розробили скорочені двотижневі (зазвичай програма триває три тижні) зміни, які включають всі найкращі практики «Незламної мами».

«Чесно скажу: коли їхала на «Незламну маму», була налаштована скептично. В цілодобовій роботі навіть не припускала думки, що мені потрібна допомога, не розуміла, чим може бути корисний ретрит,розповідає начальниця штабу добровольчого формування Львівської громади Марʼяна Тимків. — Але вже на третій день у таборі зрозуміла, що мені справді потрібна психологічна підтримка. Я вперше працювала індивідуально з психологом, і неймовірно задоволена цією роботою. А ще на «Незламній мамі» познайомилася з фантастичними дівчатами! Ми потоваришували, навчалися разом різних практик, які проходили з психологами. І зараз досі спілкуємося та підтримуємо одна одну. Бо «Незламна мама» дійсно дає потужний ресурс, та щоденні проблеми вичерпують і його. І тут на допомогу приходить наше комьюніті «незламних мам»! До програми я думала, що волонтерам не потрібно відпочивати. А тепер зрозуміла: щоб продовжувати і масштабувати наші добрі справи, відпочинок просто необхідний».

Про проєкт:
Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена фахівцями з психології та посттравматичних розладів для жінок і їхніх дітей, які постраждали від війни. Це офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи.


Якщо ви хочете підтримати наших «незламних мам» і зробити внесок у «Фонд Маша», вам сюди: https://send.monobank.ua/jar/Aei3fGkiSR

Сообщение Психологічні ретрити для волонтерок та госпітальєрок: «Фонд Маша» відкрив новий напрям роботи «Незламної мами» появились сначала на Anywell.


Read the original article