БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Як налаштувати своє цифрове життя: практичні поради

Як налаштувати своє цифрове життя: практичні поради

Очищення нашого цифрового світу часто залишається без належної уваги: ми проводимо так багато часу в телефонах і ноутбуках, але не приділяємо достатньо емоційних і практичних сил його звільненню від непотрібного.


А цифровий безлад не лише сповільнює роботу наших пристроїв — він може сповільнити й нас самих. Гарним способом очищення вашого цифрового простору буде система в стилі Марі Кондо, спеціалістки з питань наведення побутового порядку в домі та організації домашнього побуту.


ЗАСТОСУНКИ

Перше, що варто зробити, — переглянути програми й попередньо встановлені застосунки та видалити все, чим ви не користувалися понад місяць. Це простий спосіб значно зменшити кількість програм, що займають місце на телефоні, і допомогти вам швидше знаходити ті, якими ви користуєтеся.

Далі перегляньте програми, схожі за функціями. Видаліть ті, які, на вашу думку, дублюють функції.

Витратьте кілька хвилин, щоб переглянути програми, на які у вас є підписка, і завершіть ті, які вам не потрібні.


ФОТО, ВІДЕО, ЗАВАНТАЖЕННЯ ТА ГОЛОСОВІ НОТАТКИ

Для кожного з нас фото, відео та скриншоти на телефоні зберігають важливі спогади або корисну інформацію. Щоб розумно очистити свою галерею, найперше видаліть всі дублікати й ті зображення, які не вийшли якісними та на яких люди зображені не у найкращому світі. 

Також полегшити організацію допоможуть теки для різних категорій зображень: природа, їжа, робота, друзі тощо, так буде легше фільтрувати заповненість галереї. І коли ваші теки будуть заповнюватися на максимум, ви зможете перекинути фото на хмарні сховища, щоб і зберегти медіа, і звільнити місце на телефоні.

Що стосується голосових нотаток і завантажень, то тут важливо перевірити налаштування вашого пристрою, а саме: чи не завантажуються автоматично такі речі, як голосові нотатки, подкасти та інші файли, які ви відкриваєте. 


ВАША ПОШТОВА СКРИНЬКА

Інколи в наших поштових скриньках може збиратися сотні різних листів, і зменшення їхньої кількості вимагає безжальної чесності. 

Перегляньте свою електронну пошту і відпишіться від реклами, новин та розсилок, які більше не викликають радості, не приносять користі та які ви не читали вже довгий час. Після відписки скористайтеся пошуковим рядком, щоб знайти всі листи з цієї пошти і видалити їх.

Очистьте теку чернеток, видаливши всі дублікати або чернетки вже відправлених листів. Так, цей процес може зайняти кілька тижнів, але завдяки цьому ваша поштова скринька буде більш автоматизованою під вас. 


РОБОЧИЙ СТІЛ І ТЕКИ

Робочий стіл — це обличчя вашого комп’ютера. Пройдіться по черзі по іконках, файлах і програмах на робочому столі та визначте, які з них ви хочете зберегти. Наводячи лад, враховуйте як доступність, так і доречність їх саме на робочому столі. Також слідкуйте за дублікатами або документами з порожніми сторінками. Після налаштувань перегляньте кошик для сміття та очистьте його теж.


ІНТЕРНЕТ-БРАУЗЕРИ

Знайдіть хвилинку, щоб уважно подивитися на свої інтернет-браузери. Після цього перегляньте свої закладки. Визначте, які з них є необхідними, а решту видаліть.

Після того як ви навели лад у закладках, перегляньте відкриті вкладки. Переглядаючи кожну вкладку, подумайте, над чим ви зараз працюєте. Використовуйте вкладки як теми і тримайте відкритими лише ті, над якими ви працюєте. Закрийте всі вкладки, над якими ви не працюєте, і додайте їх до списку задач, щоб повернутися до них пізніше.


СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Визначте, як часто ви користуєтеся кожним застосунком, які відчуття він викликає у вас і чи додає він цінності та знань вашому життю.

Якщо ви не знаєте, як почати очищати свої соціальні мережі, то почніть з людей та акаунтів, на які ви підписані. Запитайте себе: чи знаю я людей, за якими стежу? Чи їхній контент все ще резонує зі мною? Які емоції у вас викликає контент сторінок, на які ви підписані? 

Якщо відповідь на ці питання негативна, подумайте про те, щоб відписатися. Це налаштує вашу стрічку на тих людей і контент, які ви хочете бачити. Інший спосіб розставити пріоритети у вашій стрічці соціальних мереж — змінити сповіщення і типи сповіщень, щоб вони вас не відволікали. 


НАЙКРАЩІ ПРАКТИКИ

Стежте за чистотою — щодня приділяйте час на очищення та дезінфекцію своїх пристроїв.

Бережіть акумулятор — закривайте програми, якими не користуєтеся, контролюйте яскравість екрана. 

Підвищуйте свою продуктивність і зменшуйте стрес — визначте день і час, щоб очистити та впорядкувати свої пристрої. Раз на тиждень, раз на місяць, раз на три місяці — вибір за вами.

Змініть своє мислення: пам’ятайте, що ваші пристрої — це інструменти, тож використовуйте їх відповідно.

Ваші пристрої — це ваш цифровий дім, подумайте, чому і кому ви хочете надати доступ до нього.


Оскільки наші пристрої є центром нашого світу, важливо навчитися користуватися ними так, щоб вони допомагали нам, а не шкодили. І найкращий спосіб це зробити — взяти їх під свій контроль.

Сообщение Як налаштувати своє цифрове життя: практичні поради появились сначала на Anywell.


Read the original article