БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Які ознаки низького рівня дофаміну?

Які ознаки низького рівня дофаміну?

Дофамін – це нейромедиатор, або хімічна речовина, бере участь у передачі сигналів від мозку до організму. Він виробляється природним чином у різних ділянках мозку і є важливим для рухових навичок, когнітивних здібностей і репродуктивної функції.

Цей нейромедіатор відіграє ключову роль в «системі винагороди», оскільки викликає почуття задоволення, тим самим впливає на процеси мотивації та навчання, а також на пам’ять.


Дофамін виконує ці важливі функції, попри те що становить менше 1% нейронів мозку. Певна кількість цього нейромедіатора має вирішальне значення для його роботи, якщо ж кількість дофаміну опускається нижче за необхідний рівень, це може призвести до непередбачених наслідків для організму. Дефіцит дофаміну пов’язаний, зокрема, з нейродегенеративними станами.

Щоб зрозуміти наслідки низького рівня дофаміну, спочатку розглянемо ознаки та причини цього стану. А також розповімо, як ви можете підтримувати вироблення цього важливого нейромедіатора у своєму організмі.


Симптоми низького рівня дофаміну


При шизофренії та хворобі Паркінсона спостерігається дефіцит дофаміну, а значить, при його нестачі в організмі можуть з’являтися симптоми, аналогічні з цими захворюваннями. Це такі симптоми, як:

 • хронічні болі в спині;
 • постійні запори;
 • коливання ваги;
 • дисфагія або утруднене ковтання;
 • порушення сну;
 • втома;
 • проблеми з увагою;
 • зниження сексуального потягу;
 • галюцинації;
 • аспіраційна пневмонія;
 • поганий настрій.

Причини низького рівня дофаміну


Низка чинників може бути причиною зниження рівня дофаміну в організмі. До них належать: недосипання, ожиріння, зловживання наркотиками, насичені жири та стрес. Ось більш детальний погляд на кожен із них.


Недосипання

Дофамін, як і кава, є однією з причин, по якій ви почуваєтеся бадьорими вранці. Такому стану сприяють дофамінові рецептори, зокрема рецептор D2. Однак недосипання може зменшити їхню кількість у важливих частинах мозку, а отже, і вироблення дофаміну.

Насправді, при такому стані, як хвороба Паркінсона, при якій спостерігається низький рівень дофаміну, більшість людей відчувають надмірну денну сонливість.


Ожиріння

Ожиріння пов’язане з низкою захворювань, але також воно відіграє роль у зниженні кількості дофаміну в мозку.

Як і недосипання, ожиріння може призвести до зменшення кількості рецепторів D2. Це стає особливо очевидно, якщо порівняти її з кількістю рецепторів у людей, які не страждають на ожиріння.


Зловживання наркотиками

Деякі ліки можуть сприяти підвищенню рівня дофаміну. Відомо, що кокаїн є одним із препаратів, вживання яких викликає ейфорію та підвищує рівень дофаміну.

Але через стійке збільшення вироблення дофаміну після вживання наркотиків мозок втручається, щоб зменшити кількість доступних дофамінових рецепторів. Довгострокове використання цих препаратів, безсумнівно, спричиняє зменшення вироблення дофаміну.


Насичені жири

Коли ви їсте смажену курку, хліб із маслом, шоколад та інші продукти з високим вмістом насичених жирів, ваш мозок виробляє дофамін, і ви отримуєте задоволення від цієї їжі.

Однак вживання цих продуктів приносять лише короткострокове задоволення. Якщо ви часто їсте продукти з високим вмістом жиру, з часом порушується функціонування центральної нервової системи, де виробляється дофамін. У результаті це може призвести до дефіциту дофаміну.


Стрес

Стрес вкрай рідко буває корисним. Коли на вас постійно впливають стресові фактори, як-от фінансові труднощі, проблеми в стосунках і на робочому місці тощо, це може зменшити вироблення дофаміну і з часом призвести до дефіциту нейромедіатора в організмі.


Як можна підняти рівень дофаміну


Низький рівень дофаміну може викликати негативні реакції у всьому тілі. Для того щоб запобігти й усунути нестачу дофаміну, можуть бути корисні такі методи.


Вправи

Біг, плавання, танці або інші форми активності допоможуть підвищити рівень дофаміну в організмі. Дослідження, проведені на тваринах, показали, що в певних частинах мозку дофамін виробляється під час фізичної активності. Ось чому фізичні вправи можуть сприяти збільшенню дофаміну.


Природні джерела

Рівень дофаміну у вашому організмі може підтримуватися за допомогою зовнішніх джерел. Було виявлено, що, наприклад банани й авокадо, містять високий рівень дофаміну. Яблука, баклажани, шпинат і помідори також були визнані джерелами дофаміну. Білки є помітними компонентами в процесі виробництва дофаміну.


Пробіотики

Пробіотики корисні для здоров’я кишечника. Вони є не тільки важливою частиною мікробіома організму, а й можуть бути корисні для виробництва дофаміну та інших нейротрансмітерів.


Музика

Є причина, чому певні пісні, музика викликають у вас озноб, роблять вас романтичними або бадьорими.

Це може бути пов’язано з тим, що музика стимулює вироблення дофаміну в мозку. В результаті у вас виникає почуття задоволення і хвилювання при прослуховуванні музики, а отже, музика може допомогти підняти рівень дофаміну.

Сообщение Які ознаки низького рівня дофаміну? появились сначала на Anywell.


Read the original article