БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Чому конфлікти на роботі — це не завжди погано

Чому конфлікти на роботі — це не завжди погано

Коли на роботі виникають суперечки, то з’являється спокуса відмахнутися від них, щоб уникнути незручної ситуації. Конфлікти можуть бути простими, наприклад, коли вас не запросили на зустріч або перервали під час презентації, або ж мати більші масштаби, наприклад, коли вас булять чи критикують в присутності інших. Емоції — незмінна частина нашої роботи, а те, як ми реагуємо на конфлікти, часто відображає нашу темну сторону особистості.

Щоб добре почуватися на роботі, люди мають навчитися розв’язувати конфлікти, а не боятися їх. І для цього варто зазирнути у себе, знайти свою темну сторону, адже вона ніде не проявляється так повноцінно, як на робочому місці, і саме тут зазвичай і виникає більшість конфліктів у нашому житті. Зустріч з тінню дає можливість дослідити та інтегрувати цю приховану частину нас самих, щоб ми могли жити більш повноцінно та легше ставитися до конфліктів.

Тож вирішення суперечки часто не зводиться до того, хто правий, а хто ні. Насамперед важливо примиритися з конфліктом, спробувати зрозуміти точку зору іншої людини, знати свій власний тип спілкування, інтегрувати свої тіньові частини, а потім дати дієвий зворотний зв’язок. 

Ось 5 кроків для розуміння конфлікту на робочому місці.

 1. Примиріться з конфліктом
  Багато хто з нас, коли чує слово «конфлікт», одразу відчуває негативні емоції. Конфлікт передбачає різницю в досвіді чи інтересах, що за своєю суттю не є чимось поганим. Це природна частина людської взаємодії, і чим раніше ми примиримося з ним, а не будемо його боятися, тим краще зможемо орієнтуватися в ньому, коли він виникне. Запитайте себе, чи боїтеся ви конфліктів? Чи прагнете їх уникати? Якщо ви боїтеся конфліктів, то звідки ви вперше дізналися, що конфлікт — це щось негативне? Як ви можете переосмислити конфлікт зараз?
 2. Прагніть зрозуміти, а не мати рацію
  Коли ми зустрічаємося з кимось у конфлікті, ми часто відчуваємо, що нас образили, і наша перша інстинктивна реакція — довести свою правоту. Звідси конфлікт може закрутитися по спіралі. Тому насамперед варто встановити намір зрозуміти, а не мати рацію. Станьте на місце іншої людини або уявіть, як би ви подивилися на це з точки зору іншої людини. Коли ми починаємо виходити за межі нашого бачення ситуації й зосереджуємося на фактах, ми часто бачимо, що поділяємо ті ж самі цілі та наміри, що й людина, з якою ми конфліктуємо.
 3. Зрозумійте свою роль
  Аналізуючи конфлікт, важливо розуміти власну роль і стиль поведінки. Наприклад, людина з більш прямим стилем спілкування, перебуваючи у стані стресу, може перейти від прямої реакції до агресивної, що може бути тригером для когось з іншим стилем спілкування. Зрозумійте себе: як ви справляєтеся зі складними ситуаціями, коли перебуваєте у стресовому стані чи під тиском; які моделі поведінки ви схильні обирати, коли перебуваєте у стані сильного стресу; як це може підірвати емоційний фактор тих, хто вас оточує. І наприкінці дайте відповідь на питання: яку поведінку ви можете приглушити, щоб уникнути розвитку конфлікту?
 4. Пізнайте свою тінь
  Робота з тінню в контексті нашої кар’єри є життєво важливою та фундаментальною. Поняття тіні вперше ввів швейцарський психіатр і психоаналітик Карл Густав Юнг. Він називає її «невідомою темною стороною особистості». І на роботі ми зустрічаємося з тінями людей частіше, ніж у більшості інших місць. Ми всі маємо певну форму тіні, і це може проявлятися в різкому судженні про інших (зазвичай те, що ми засуджуємо в інших, ми вважаємо неприйнятним у собі), упередженості, емоційній нестабільності, перфекціонізмі та запальності. Це може мати величезний вплив на нашу роботу, наші стосунки, наше самопочуття і наше життя. Коли ми вирішуємо конфлікт на робочому місці, де можуть спрацьовувати наші тіньові сторони? Що в людині, з якою ви конфліктуєте, може бути частиною вас самих, від якої ви відхрещуєтесь? 
 5. Навчіться давати та отримувати зворотній зв’язок
  Багато конфліктів на робочому місці виникають через те, що лідерів не завжди вчать, як вести за собою. Менеджери та члени команди можуть бути не навчені, як вести складні розмови або давати дієвий зворотний зв’язок. Насправді зворотний зв’язок дає змогу нам рости, відточувати свою майстерність і бути кращими, ніж ми були вчора, — якщо його надавати в доброзичливій формі. Розмови зі зворотним зв’язком, як правило, лякають і того, хто їх дає, і того, хто отримує. Оскільки зворотний зв’язок без дій — це просто повітря, завжди завершайте цей процес конкретними наступними кроками, щоб гарантувати, що ситуація була проаналізована, зрозуміла всім сторонам і були визначені нові типи поведінки для кращого порозуміння команди та її оцінки результатів.

Сообщение Чому конфлікти на роботі — це не завжди погано появились сначала на Anywell.


Read the original article