БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Як доглядати за пористим волоссям

Як доглядати за пористим волоссям

Більшість із нас, напевно, знають свій тип волосся: пряме, хвилясте чи кучеряве. Зрештою, ця важлива інформація впливає на багато аспектів: від того, як укладати волосся, до стрижки та засобів, якими ви користуєтесь у ванні. Але коли справа доходить до пористості волосся, розібратися з нею не так просто, як пише Good Housekeeping.


Що ж таке пористість волосся?

Пористість волосся тісно пов’язана з тим, наскільки добре волосся здатне поглинати та утримувати вологу.

«Часто саме лускатий шар — зовнішній шар волосся визначає, скільки вологи потрапляє у волосся і скільки йде з нього, що показує, наскільки пористим є ваше волосся. Різні типи обробки волосся, такі як термообробка, фарбування або хімічна обробка, можуть впливати на пористість волосся», — пояснює Маріса Гаршик, докторка медичних наук, сертифікована дерматологиня і доцентка кафедри дерматології.

Які характеристики волосся з високою пористістю?

Якщо у вас пористе волосся, то вас можуть турбувати такі проблеми, як надмірна кучерявість, особливо у вологу погоду, тьмяність та сплутаність. Ваше волосся також може бути схильне до ламкості та пошкодження, а на вигляд і на дотик може бути сухим.


Як визначити, чи маєте ви високу пористість волосся?

Пористість волосся поділяється на три категорії: низька, середня та висока.

Низька означає, що волозі важко проникати всередину й так само важко виходити назовні. Якщо сушка феном займає багато часу — це ключовий показник низької пористості. Волосся з низькою пористістю також може бути стійким до фарбування.

Волосся із середньою пористістю може легко вбирати вологу та віддавати її. Кутикули волосся не щільно сплетені між собою і загалом добре поглинають доглядові засоби та вологу, що полегшує догляд за ним.

Висока пористість означає, що кутикулярний шар волосся відкритий і може ламатися. Таке волосся швидко сохне, але воно схильне до пушіння і відчувається дуже сухим. Волосся з високою пористістю часто має вигляд сухого й ламкого, воно слабке й легко ламається.


Як визначити пористість свого волосся

Визначивши, який тип пористості волосся у вас, можна значно полегшити укладання та догляд за волоссям. Для цього є простий старий добрий спосіб: розчешіть чисте волосся і зберіть пасма, які випали природним шляхом. Опустіть їх у склянку з водою. Якщо вони спливуть, то волосся має низьку пористість, якщо після спливання волосся повільно тоне, воно має середню пористість, а якщо тоне миттєво — високу.


Що спричиняє високу пористість волосся?

Те, як росте ваше волосся, залежить від фізіології, і є дуже багато речей, які контролюють фізіологію організму. Здебільшого пористість зумовлена генетично, але вона також може змінюватися залежно від того, що ви робили зі своїми пасмами.

Є й інші фактори, що впливають на пористість. УФ-випромінювання, ігнорування термозахисту перед укладанням, фарбування та тонування можуть призвести до високої пористості волосся.


Як доглядати за волоссям із високою пористістю

1. Обирайте зволожувальні засоби

Волосся з високою пористістю схильне до нестачі вологи, тому шукайте «зволожувальні» засоби. 

2. Регулярно підстригайтеся

Оскільки пористе волосся сухіше й більш пошкоджене, воно більш схильне до ламкості й посічених кінчиків. Регулярне підстригання допомагає стимулювати ріст нового волосся і зберегти його здоровим. 

3. Не мийте шампунем занадто часто

Частота миття голови залежить від вашого типу волосся. Проте у середньому рекомендовано мити голову один-два рази на тиждень.

4. Читайте списки інгредієнтів

Найкраще уникати сульфатів, коли це можливо, оскільки вони можуть пересушувати волосся, тому обирайте щонайменше безсульфатний шампунь. Крім того, обов’язково тримайтеся подалі від освітлювальних засобів або спреїв із високим вмістом спирту, оскільки вони також витягують вологу.


5. Обирайте правильний шампунь

Є два шампуні, які спеціалісти рекомендують для волосся з високою пористістю: для відновлення пошкодженого волосся та із додатковим зволоженням. Перемінюйте їх щотижня, поки ваше волосся знову не стане здоровим.

6. Завжди памʼятайте про кондиціонер

Пористому волоссю потрібна вся волога, яку воно може отримати, тому обов’язково завжди використовуйте кондиціонер після шампуню. Вам потрібні кондиціонери, які глибоко зволожують волосся, особливо ефективними можуть бути ті, що залишаються на волоссі (не змиваються), оскільки вони створюють додатковий бар’єр і шар захисту, який допомагає волоссю утримувати вологу.


7. Використовуйте розплутувач

Волосся з високою пористістю, як правило, легше плутається, тому важливо розплутувати волосся, щоб запобігти подальшому пошкодженню під час розчісування. 

Допомогти із розплутуванням можуть спеціальні засоби, такі, наприклад, як молочко або спрей для легкого розчісування. 

8. Відмовтеся від тугих укладок

Намагайтеся уникати зачісок, які можуть призвести до подальшого пошкодження або ламкості, наприклад, зачісок, що стягують волосся, таких як високі хвости чи вузли. Також жодних тугих резинок для волосся. А ще краще уникати надмірної термічної укладки й бути обережними під час розчісування волосся. 

9. Спробуйте посилений догляд

Маски для волосся — хороше рішення для догляду за волоссям і наданням йому сили; кондиціонери й маски для волосся, що не потрібно змивати, можуть допомогти закрити кутикули волосся і захистити його від зовнішнього пошкодження. Олії — також чудовий варіант для утримання вологи. 

Для ще більшого підсилення ефекту ви можете попросити свого стиліста чи перукаря під час відвідування салону зробити вам відновлювальну салонну процедуру. 


10. Боротьба з пухнастістю

Волосся з високою пористістю схильне до кучерявості, оскільки воно більш пошкоджене й не може утримувати вологу. Через це волоссю важче утримувати свої природні розгладжувальні олії, які допомагають зволожувати волосся і запобігати кучерявості, а також утримувати продукти, які допомагають зі зволоженням і кучерявістю волосся. Тому в магазинах шукайте засіб для приборкання неслухняності волосся.

11. Спіть на шовку або атласі

У перервах між миттям продовжуйте зволожувати пасма й уникайте таких поверхонь, як бавовняні наволочки, які можуть ще більше пересушити локони або викликати тертя, що призведе до підняття кутикули і її ламкості. Використовуйте атласні чи шовкові наволочки.

Сообщение Як доглядати за пористим волоссям появились сначала на Anywell.


Read the original article