БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА НОВОЮ ПОШТОЮ ВІД 1500 ГРН
Які є емоційні стани та як на них впливати

Які є емоційні стани та як на них впливати

Емоції бувають різні: позитивні, негативні, деструктивні, токсичні тощо, проте є дещо, що їх обʼєднує. Всі вони — це реакція на зовнішні чи внутрішні подразники. Зазвичай емоційні реакції не є перманентним, тобто довгостроковим станом, вони приходять і йдуть, як-от сльози чи сміх. Але сьогодні ми розглянемо емоційні стани, і це не те саме, що реакції. 

Психологи зазначають, що емоційні стани — це тривалі переживання, спровоковані сильною емоційною реакцією. Таким станом можна назвати, наприклад, тривогу чи стрес, і формується він через емоції, які людина проживає. Тобто емоції зумовлюють настрій людини, з якого формується тривалий емоційний стан.


Розберемо найпоширеніші емоційні стани: стрес та фрустрацію.


Стрес — це захисна реакція організму, яка перевищує норму, на сильний зовнішній подразник. На жаль, хтось справляється зі стресами легше, а комусь вдається їх долати лише з допомогою спеціаліста. Емоційним станом, близьким до стресу, є емоційне вигорання. 

Фрустрація — це психічний стан людини, який супроводжується переживаннями та труднощами на шляху до досягнення мети, розбіжності реальності з очікуваннями. У такому стані людина може проявляти озлобленість, пригніченість, зовнішню і внутрішню агресію, засмучення, невдоволення собою. Стійкість до фрустрації залежить від типу темпераменту людини та її попереднього досвіду з цим станом.


Як на них впливати? 

Є способи, які допомагають впоратися із сильною емоцією, щоб вона не перейшла в перманентний стан. І найважливіше вчасно помітити, що ваші емоції стали часто перетікати у постійні стани.

  1. Не звинувачуйте ні себе, ні оточення, фокусуйтеся на вирішенні питання чи ситуації.
  2. Знайдіть техніку, яка допомагає саме вам взяти емоції під контроль ще на першій стадії, коли самоконтроль ще під силу, а хвиля емоцій не захопила повністю. 
  3. Вивчайте себе. Проаналізуйте, як організм подає вам сигнали, що ті чи інші емоції починають розвиватися, щоб запобігти негативним наслідкам.

Неспроможність контролювати свої емоційні стани, впоратися з перепадами настрою та напругою перешкоджає ефективності в професійній сфері, погіршує взаємини з колегами та родиною, а також негативно впливає на фізичне і психічне здоров’я. Тому вивчайте себе, досліджуйте себе й аналізуйте свої емоції та відчуття, щоб вчасно реагувати на тривожні сигнали організму.

Сообщение Які є емоційні стани та як на них впливати появились сначала на Anywell.


Read the original article